2014. október 23., csütörtök

Ha Orbán Viktor megbukik

Akkor ugrásszerűen meg fog ugrani néhány weboldalam látogatottsága. Már így sem panaszkodhatom, mert ha a miniszterelnök nevére rákeresel, bizony ott találod az első 10 között, mégpedig azzal a címmel, hogy Lemondott Orbán Viktor. De jó vagyok a Megbukott igével is.

Ez a tény, amely a Google Pingvin 3.0 lefuttatásának köszönhető, végképp kirángat a pánikbetegségemből. Már-már bújdokoltam az emberektől amiatt, hogy nincs a TOP10-ben a miniszterelnököt dicsőítő honlapom és csak a kudarcos szavakra keresve kerül az élre. Most már nem kell sem ige, sem jelző (igei melléknév: bukott, lemondott) - elég a név.

Emiatt szapora találatok már most is érek a webhelyet. Nem is gondolnád, hogy az emberek elég szép számban rákeresnek arra, amiről tudják, hogy még nem következett be. Még arra is kapok találatot, hogy "Orbán Viktor elvesztette a választásokat". Így aztán csak semmi agorafóbiás félelem: ki az Agorára, ahogy Kukorelly Endre most már minden megszólalásában elmondja. Behozza a kognitív disszonanciát is, és nem kis meglepetésemre a hazugság szinonimájaként használja.

Rákeresnek a kormányfő pszichés betegségére is a böngészők. Kezelés, tünet, gyógyítás kulcsszóval érik a találatok az oldalamat.  Az ok érthető: ahol a nagy név szerepel, épp azon a lapon szerepel több link is kognitív viselkedésterápia lehetőségeivel foglalkozó szájtokra mutatólag. Így aztán a szókombinációkból kijön jó pár találat és ezek némelyikéből kattints lesz, így az egyvalamire optimalizált honlap másvalamivel is működik. Ilyen a box, ilyen az online keresőmarketing.

Akit pedig a konkrét weboldalak is érdekelnek és akár a pánikterápia, akár a miniszterelnöki kudarc érdekli, minden szorongás nélkül kattintson:
Keresőbarát weboldal Google első 10-be juttatása Orbán Viktor nevével a keresőoptimalizálás eljárásaival. Vajon pánikbeteg-e a miniszterelnök? Mi az agorafóbia és mi a helyes kezelése?